דיני משפחה ואיך הם משפיעים על חיינו

דיני משפחה ואיך הם משפיעים על חיינו

לשמחתנו, מרבית האנשים לא יכירו לעולם מקרוב את הדין הפלילי. רובינו גם לא נתמודד עם משפט מנהלי. לעומת זאת, כמעט כל אחד ואחת עשוי להזדקק במצבים שונים לייעוץ משפטי מאת עורכי דין לדיני משפחה. נסביר על הדברים ונפרט כיצד דיני המשפחה עשויים להשפיע על חיינו.

עורכי דין לדיני משפחה, לא רק בגירושין

רבים מתייחסים בטעות לעורך דין לדיני משפחה בתוך עורך דין לגירושין בלבד. טיפול בנושאי גירושין מהווה רק חלק אחד מתחום דיני המשפחה. עורכי דין המתמחים בדינים אלה מטפלים בשלל נושאים הקשורים לקשר בין בני זוג, בין הורים לילדים, בין משפחות. מלבד עריכת הסכמי גירושין או ייצוג בבית הדין לענייני משפחה (או בית הדין הרבני), עורך הדין גם מטפל בכל מה שקשור עם צוואות וירושות. ההשפעה על כולנו יכולה להגיע למשל כאשר קרוב משפחה נפטר ואנו מוזכרים בצוואה. עורך הדין עורך צוואות אך גם יכול להגיש התנגדות אם נראה שמישהו השפיע על הנפטר כדי לערוך צוואה שלא לפי רצונו. בנוסף, עו"ד לענייני משפחה עשוי לייעץ בנושאים כמו הסכמי ממון, שינוי צוואות קיימות, גישור בנושאי משמורת ועוד.

סוף מעשה במחשבה תחילה

ייעוץ משפטי מקדים יכול לחסוך הרבה כאבי ראש, עוגמת נפש וצרות צרורות. זה נכון בתחום דיני המשפחה באופן מיוחד. נסביר: הורים שרוצים למנוע סכסוכים בין ילדיהם בעתיד יכולים להכין מבעוד מועד צוואה מסודרת. זה חיוני גם אם רוצים לדאוג לחלוקת הרכוש בצורה לא שוויונית. למשל אם אחד הילדים טיפל בהורה מבוגר (בעוד יתר האחים הזניחו) וההורה רוצה לגמול לו, הרי שצוואה מפורטת תביע את רצונו ותקיים זאת באופן חוקי.

דוגמא נוספת – הסכם ממון. בקרב זוגות לפני הנישואין או ב"פרק ב'" הסכם ממון מפורט יוכל למנוע בעתיד צרות צרורות אם מחליטים להיפרד או במקרה ומישהו נפטר. הסכם ממון הוא זה שמגדיר איך יתחלק הרכוש וחשוב לעשותו אם אחד הצדדים מגיע עם רכוש ניכר, עוד לפני החתונה.

כך תמצאו עורכי דין לענייני משפחה מומלצים

לצורך עריכת צוואה או הגשת התנגדות לצוואה, כדאי מאוד לחפש אחר עורכי דין לענייני משפחה מומלצים. גם אם אתם זקוקים לעריכת הסכם גירושין, השגת צו קיום צוואה, גישור בסכסוך משפחתי, עריכת הסכם ממון או הסדרת משמורת על הילדים, נחוץ לכם עורך דין מנוסה וטוב לענייני משפחה. לפני הכל, חפשו עורך דין הבקיא בדיני משפחה. אל תנסו עורך דין מסחרי או עורך דין פלילי, שמנסה להשלים הכנסה גם בתחום דיני המשפחה. וודאו כי יש ביניהם שפה משותפת וכי עורך הדין קשוב אליכם ולא מנסה לכפות עליהם דעה כזאת או אחרת. בעניינים מורכבים, העדיפו עו"ד בעל ניסיון, שמכיר את הפסיקות הרלוונטיות ואף יכול לייצג אתכם לפי צורך, גם בבית המשפט, בכל דיון רלוונטי.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *