מה ההבדל בין יועץ מנטלי למאמן מנטלי לספורטאי?

מה ההבדל בין יועץ מנטלי למאמן מנטלי לספורטאי?

חלק נכבד מהאוכלוסייה רואה ביועץ מנטלי ובמאמן מנטלי אנשי מקצוע שלרוב מספקים את אותה התמורה, אך מדובר בטעות שיכולה להביא בהסתכלות כזאת או אחרת לנזק לספורטאי. המאמר הבא נועד לענות בדיוק על הבעיה הזאת, ולהסביר פעם אחת ולתמיד מה ההבדל בין יועץ מנטלי למאמן מנטלי לספורטאי. בסופו של יום השאיפה היא שכל ספורטאי ידע בדיוק אל מי לפנות על מנת לקבל את ההסתכלות המקצועית הטובה והמדויקת ביותר בעבורו.

מה ההבדל בין יועץ מנטלי למאמן מנטלי לספורטאי?

ההבדל המרכזי בין יועץ מנטלי ובין מאמן מנטלי עבור ספורטאי זה היכולת לעשות שינוי משמעותי. ברוב המקרים מעורבות של מאמן מנטלי תהיה משמעותית יותר בהשוואה למעורבות של יועץ מנטלי. המאמן המנטלי הוא איש אשר ילווה את הספורטאי כתף לכתף, בעוד היועץ מספק את השקפת עולמו ונותן לספורטאי את האפשרות לבחור מה עדיף.

ברוב המקרים, כמובן שלא תמיד, מאמן מנטלי לספורטאי מגיע עם ידע גדול ונרחב יותר בהשוואה ליועץ. מאמנים מנטאליים הם לרוב כאלה שמגיעים עם רזומה עשיר ולא מעט ניסיון בתחום השינוי המנטאלי. אם אתם רוצים לראות תוצאה לרוב זאת תהיה הבחירה הטובה ביותר עבורכם.

יועץ מנטלי לספורטאי יכול לייעץ לו במגוון רחב של נושאים, מכאן מגיעה הסיבה לכך שהוא אינו מתמחה בנושא אחד ספציפי. מאמן מנטלי לספורטאי מגיע עם הכוונה מדויקת לתחום של הלחץ והחרדה התחרותית, כך שאם אתם חווים מצבים הקשורים לסוג הזה – הוא יצליח לגרום לכם להביא תוצאות בתוך זמן קצר במיוחד.

ומה לגבי העלות הכספית? זוהי אולי אחת מהשאלות השכיחות ביותר ששואלים כאשר עושים השוואה בין יועץ מנטלי ולמאמן מנטלי לספורטאי. בנושא הזה למען האמת אין ממש הבדל בניהם, כאשר הסכומים שהולכים להיגבות מכם יהיו סכומים כמעט זהים. בסופו של יום הכול תלוי לאיזה איש מקצוע אתם הולכים לפנות, וככל שתפנו לאיש מקצוע מנוסה יותר כך באופן טבעי גם תשלמו סכומי כסף גבוהים יותר על הטיפול עצמו.

במי כדאי לבחור – יועץ מנטלי או מאמן מנטלי לספורטאי?

קשה מאוד לתת תשובה חד משמעית כי לכל אחת מאנשי המקצוע הללו יש את היתרונות שלו. ברוב המקרים אם אתם ספורטאים מקצועיים או ספורטאים חובבניים אשר מתקשים להגיע לתוצאות בגלל חרדה או הלחץ התחרותי – מאמן מנטלי הוא הכתובת שלכם.

אם אתם צריכים להרגיש שיש מאחוריכם איש מקצוע שידחוף אתכם רק במקרה הצורך ולא יהיה לצדכם באופן קבוע, כאן תמונת המצב תהיה קצת שונה. כאן תוכלו לבחור דווקא ביועץ מנטלי ולא במאמן מנטלי. אך ברוב המקרים ספורטאים צריכים שיעמוד לידם איש מקצוע קבוע אשר יספק להם מהידע ומהניסיון שלו, לכן במרבית המקרים ספורטאים בוחרים במאמן מנטלי שיהיה זה שיספק להם את ההכוונה בנושאים הללו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *