מה הוא מקצוע מנעולן מתי יש צורך להזמין בעל מקצוע בתחום

מה הוא מקצוע מנעולן

מקצוע המנעולן לא מסתפק רק בפתיחת דלתות נעולות וביצוע מפתחות חדשים אלא כולל גם לקיחת המפתחות מהבעלים. מנעולנים עוסקים גם בייצור מפתחות כפולים לצורכי אבטחה. מפתחות כפולים אלה ידועים כמפתחות אב. מפתחות העשויים מתכות אחרות או חומרים אחרים יכולים להיות קשים לזיהוי. כאן שימושי במקצועו של מנעולן.

מהי התמחותו של מנעולן?

ישנם סוגים רבים ושונים של מנעולנים המתמחים בשירותים מסוגים שונים. מקצוע זה כולל שירותי מנעולנות לבית, לרכב ולעסקים. מנעולנים יכולים לתקן או לייצר מפתחות חדשים למטרות שונות. חלק משירותי המנעולן הבסיסיים שמציע מקצוע המנעולנים כוללים פתיחת מנעולים תקועים, ביצוע כפילויות מפתחות, תיקון מנעולים פגומים והכפלת מפתחות לשימוש במנעול אחר.
ישנם שני סוגים של מאסטרים במקצוע המנעולנים. האחד הוא בעל מקצוע מורשה המחזיק בהסמכה מקורית מטעם ועדת האבטחה של מדינתם והוא מסוגל למכור מוצרים המוכרים כמאושרים על ידי מנעולן. סוג אחר של מנעולן הוא אמן ללא רישיון המורשה למכור שירותי חירום או מנעולי מאסטר בלבד אך אינו מסוגל לספק מוצרים הקשורים לאבטחה. מנעולן מורשה מכונה בדרך כלל "מנעולן ראשי" ואילו מנעולן ללא רישיון נקרא "חניך".

איזה שירותים מציע מנעולן?

מנעולנים מציעים שירותים מסוגים שונים. מנעולן יכול לתקן דלתות, מנעולים וכספות. חלק מהמנעולנים מציעים שירותי מנעולנות ניידים. הם מספקים שירותי חירום במשך 24 שעות בישובים מקומיים כגון מנעולנים לשיפור הבית, מנעולנים לרכב, מנעולנים לבטיחות אש, מנעולנים למגורים ומנעולנים עסקיים. מנעולנים מספקים גם שירותי שכפול מפתחות, החלפת מפתחות ושירותי בקרת כניסה.
מנעולנים משתמשים בטכנולוגיה ובטכניקות העדכניות ביותר. הטכנולוגיה המודרנית אפשרה למנעולנים לתכנן מנגנוני נעילה מתקדמים כגון קוראים ביומטרים המאפשרים למשתמשים לקחת את טביעות האצבע שלהם ולקבל גישה לביתם, למשרד או לרכב שלהם.
מנעולנים משתמשים גם במכונות חיתוך וקידוח שונות כגון פטישים לציפורניים, ספינים, נהגי אימפקט, מכונות מקדחה ומחרטות. על מנת להפוך למנעולן מורשה בארצות הברית, יש לעבור בחינות חשובות רבות כגון בחינת האיגוד הלאומי למנעולנים מקצועיים (NAPL), בחינת הבינלאומית של מנעולן הפדרציה (ILFC) והאיגוד האמריקאי למנעולנים (ALA). לחץ לאתר הרשמי של אביתר תיקון דלתות

מה הדרישות לאיש מקצוע מוסמך?

מנעולנים עובדים עם שילובים, מפתחות, גישה לכרטיס ומנעולים אלקטרוניים או מכניים. הם עשויים גם לספק שירותים כגון איפוס או פתיחת דלתות נעולות לרכב. מנעולנים מתקינים גם מערכות אבטחה ביתיות הכוללות נפילות, גישה למערכת אבטחה מרחוק ואפשרויות כניסה אחרות ללא מפתח לאבטחה משופרת של הבית והמשפחה. מנעולנים מספקים גם ניטור אבטחה לבתים, משרדים, בנייני דירות ודירות.
מנעולן בדרך כלל נשכר על ידי חברה או ארגון על מנת לספק שירותי נעילת חירום. מנעולן בעל שם יציע בדרך כלל גם שירותי אבטחה אחרים. מנעולנים מורשים על ידי המדינה לעסוק. עליהם לעמוד בדרישות מסוימות כגון בדיקות רקע, בדיקות וטביעות אצבע. הסמכה ורישיונות נדרשים לפני שמנעולן יכול לשרת לקוחות באופן חוקי.
כיום מקצוע המנעולנות השתנה באופן משמעותי. זה הפך לא רק למסחר אלא גם לאורח חיים של אנשים רבים. כתוצאה מכך חלה תעשיית המנעולנים צמיחה וכתוצאה מכך גדל הביקוש למנעולנים מוסמכים. מקצוע המנעולנות הינו תחום מאתגר ביותר. זה דורש הרבה אימון ותרגול כדי להיות בקיא.
מה הוא מקצוע מנעולן

הכשרה וניסיון בתחום

ישנם מנעולנים שונים המתמחים במנעולים מסוגים שונים כגון מנעולים ללא מפתחות, אלקטרוניים ומונעים באמצעות מפתחות. מנעולנים עובדים מסביב לשעון ומספרם תלוי בביקוש לשירותיהם. מקצוע זה מסווג לרמות שונות בהתאם להכשרתם וניסיונם. ברמת הכניסה ניתן לשכור מנעולנים זוטרים שהוכשרו לתקופה קצרה.
ניתן לשכור מנעולנים ברמת ביניים כדי לטפל בבעיות יוקרתיות. מנעולנים מנוסים ברמה זו מצוידים בידע מספיק כדי לתקן את כל בעיות האבטחה הנוגעות למנעולים. ישנם מנעולנים המתמחים בתיקון מנעולים מסחריים ויש צורך לשכור אותם לטווח ארוך. מנעולנים מיוחדים מיומנים בהתקנת מנעולים מורכבים כגון מנעולים למעגל סגור, מנעולים מרחוק ומערכות כניסה ללא מפתח.

כל המנעולנים צריכים לרכוש לפחות שתים עשרה חודשי הכשרה. הכשרה זו מכסה את כל ההיבטים התיאורטיים של המקצוע, כמו גם את המיומנויות המעשיות. מנעולנים שרוצים לעבוד כמקצוענים צריכים לקחת הכשרה נוספת על מנת ללמוד טכניקות ושיטות חדשות לפריצה או יצירת מנעולים. מנעולנים המעוניינים להפוך למעצבי פנים יכולים לעבור הכשרה נוספת שכן הם צריכים ללמוד על מנעולים ומערכות אבטחה בבנייני מגורים ומסחר. מקצוע המנעולן הוא עבודה תובענית וכל המנעולנים צריכים לבצע הכשרה מסוימת לפני שהם מתחילים במקצוע המנעולן.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *