מה זה פסיכולוג ספורט לילדים?

מה זה פסיכולוג ספורט לילדים?

כל ילד מתמודד עם לא מעט קשיים בחיי היום יום שלו, אך מה נגיד על ילד שמתחרה בספורט תחרותי? כמות הלחץ שמרחפת מעל ראשו היא כמעט לא הגיונית. לא משנה באיזה סוג של ספורט מדובר, הרצון להגיע להישגים ולהתחרות בצורה הרצינית ביותר יכולה לגבות מחיר כבד. מהסיבה הזאת חשוב להעמיד לרשותו של הילד את כל הכלים על מנת שיוכל לצעוד בצורה בטוחה אל עבר ההצלחה, כל זאת מבלי לגרום לנזק מנטלי או נפשי.

מה זה פסיכולוג ספורט לילדים ומהי חשיבותו?

פסיכולוג ספורט הוא איש מקצוע אשר מטרתו העיקרית היא לתת לכל ילד שמתחרה בענף ספורט כזה או אחר את הכלים להתמודד עם ההשלכות המנטאליות של הענף שבו הוא מתחרה. הפסיכולוג יעזור לילד לסגל את הכלים להתמודד עם מצבי הצלחה ו/או עם מצבי כישלון. כך שבסופו של יום הוא יוכל לדעת כי לא משנה איזה מהמורה נמצאת במעלה הדרך הוא יוכל לצלוח אותה על הצד הטוב ביותר.

החשיבות של פסיכולוג ספורט לילדים היא חשיבות קריטית, וברוב המקרים היא זאת שיכולה לעשות את קפיצת המדרגה בין ספורטאי טוב אך לא מקצועני לבין ספורטאי מעולה שמצליח גם להיות מקצוען למופת. עצם המחשבה עם כל הדברים שהילד מתמודד איתם מגיל צעיר – הרצון להצליח בספורט, אך באותה נשימה גם הרצון להצליח בלימודים ולנהל אורח חיים נורמטיבי ככל האפשר היא בלתי הגיונית.

מהסיבה הזאת כל ילד צריך סוג של איש מקצוע בדמות פסיכולוג ספורט לילדים אשר יספק לו את הנתיב הנכון שבו הוא אמור לצעוד. מכאן אתם בוודאי למדים שפסיכולוג ספורט לילדים הוא איש המפתח בהצלחה, ואסור לוותר עליו בשום צורה. אתם יכולים להחליט את תדירות המפגשים כך שהיא תתאים לילד וגם לכם, אך בסופו של יום חייב לעמוד מאחורי הילד פסיכולוג שיוכל לשמוע את כל הדברים הטובים ואת כל הדברים הפלות טובים.

איך בוחרים פסיכולוג ספורט לילדים?

כאשר אתם ניגשים לבחור פסיכולוג ספורט לילד או לילדה שלכם, חשוב מאוד שתעשו זאת בצורה נכונה ומדויקת. אומנם פסיכולוג ספורט הוא איש מקצוע שיכול לעשות הבדל משמעותי לטובה, אך כל זה תלוי בבחירת איש המקצוע הנכון שמתאים לילד או לילדה שלכם בצורה מושלמת.

ראשית אתם צריכים לוודא כי הפסיכולוג מגיע עם רזומה עשיר וניסיון רב בענף של פסיכולוגיה בספורט לילדים. לא תמיד פסיכולוג שמטפל במבוגרים יוכל לתת מענה הולם גם לילדים, ויש לכך חשיבות מכרעת. בנוסף אתם צריכים לוודא כי הדינמיקה בין הילד ובין איש המקצוע היא טובה, הילד צריך להרגיש בנוח להתייעץ ולשוחח עם איש המקצוע שעומד לצידו – וכמובן גם לשתף אותו בבעיות השונות. רק כך תוכלו לדעת שהעמדתם לרשות הילד או הילדה שלכם את כל הכלים להצלחה בספורט.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *