המדריך לקניית דודי שמש ומערכות סולאריות

המדריך לקניית דודי שמש ומערכות סולאריות

מה חשוב לדעת כשקונים דוד שמש

דודי שמש בנויים משלושה אביזרים עיקריים. האביזר הראשון והחשוב הוא הקולטנים. תפקיד הקולטנים לאגור את אנרגיית אור השמש ולהפוך אותה לאנרגיית חום שתחמם את המים שבצינורות.

כמו שאתם מבינים, האביזר השני הם הצינורות שמחוברים למיכל המים והם מעבירים אליו מים חמים במערכת סגורה.

מכיוון שכל המערכת נמצאת על גג הבית, חשוב שהצינורות יהיו עשויים מנחושת, כך שיהיו עמידים מול חום השמש החזקה. האביזר השלישי הוא מיכל המים שחשוב לבחור את גודלו.

גודל המיכל נמדד לפי מספר הנפשות שישתמשו בו למקלחת בבית. כך לדוגמא, מכיל של 80 ליטרים יתאים לזוג ומיכל של 150 ליטרים יתאים למשפחה.

 

מה חשוב לדעת כשקונים דוד חשמלי

ישראל היא לרוב מדינה שיש בה שמש ולכן אנו משתמשים המון בדוד השמש. למרות זאת, בחודשי החורף עלינו להשתמש בדוד חשמלי כדי שיהיו לנו מקלחות עם מים חמים.

הדוד החשמלי עובד יחסית דומה לדוד השמש, כאשר ההבדל הוא שבמקום הקולטנים אנו משתמשים בגוף חימום אשר לוקח את אנרגיית החשמל והופך אותה לאנרגיית חום.

לגוף החימום יש לעיתים תקלות אשר נובעות מאבנית שמצטברת עליו וגורמת לכך שהדוד לא יחמם או יחמם פחות. במצב של דוד לא מחמם, כדאי להביא טכנאי דודים שיבדוק את גוף החימום.

 

מה חשוב לדעת כשקונים מערכת סולארית

מערכת סולארית על גגות הבתים זוהי טכנולוגיה יחסית חדשה בארץ שלנו עבור בתים פרטיים בעיקר, אך לאט לאט ניתן לראות בנוף הישראלי בתים שמתקינים אותה. מדובר על מערכת שמותקנת על גג הבית ובאמצעותה ניתן לייצר חשמל ללא תלות בחברת החשמל.

מכיוון שטכנולוגיה זו לא מוכרת לכולנו, כדאי לדעת עליה מספר דברים חשובים. תחילה חשוב לדעת כי התקנה של מערכת זו מצריכה אישורים מהרשויות. בנוסף, יש לעשות הסדר עם חברת החשמל.

ההסדר הכי נפוץ כיום הוא הסדר תעריפי שבו חברת החשמל קונה מכם את החשמל בתעריף קבוע לפרק זמן מסוים. מעבר לכך, כאשר מתקינים מערכת סולארית יש לחשב היטב את העלויות על מנת לראות שזה אכן משתלם עבורכם.

 

בקניה של דודים, מומלץ להוסיף גם את מערכת פקחום

אם אתם גרים בבתים  משותפים, מערכת הדוד עובדת מעט שונה. מדובר על מערכת קולטנים וצינורות משותפים לכל דיירי הבניין. בימי חורף, המים בצינורות קרים והם עוברים ישירות אל המים החמים שחיממנו באמצעות הדוד החשמלי.

זו למעשה הסיבה שלעיתים אנו נחווה מצב של מים פושרים במקלחת או מים שנגמרים מהר. על מנת להימנע ממצב זה, מומלץ לרכוש כיום את מערכת פקחום.

מערכת פקחום היא מערכת חכמה שיודעת לייצר שסתום חשמלי בין הדוד שלכם לצינורות המשותפים ובכך למנוע את זליגת המים אליכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב email
צוות האתר

צוות האתר

יכול להיות שייעניין אותך גם

אירועים באיה נאפה
טיפים

אירועים באיה נאפה

אירועים באיה נאפה כל טיפים מידע על המקום איה נאפה נחשבת לעיירת נופש מרתקת במיוחד הן עבור משפחות והן עבור צעירים. במרחק שעתיים נסיעה מהעיר

קרא עוד »

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *